Ožkinių gėlės - petunijos, surfinijos, pelargonijos
17
Spa
Kvapioji pelargonija

Kvapioji pelargonija

Pagal: Ozkiniugeles.lt Ozkiniugeles.lt
Sub kategorija
0 Komentarai
3072 Peržiūros

Jeronimas arba kvapnioji pelargonija (pelargonium odoratissimum) puikus antiseptikas.

Namo oras kuriame auga Jeronimas prisipildo fotocitais ir eteriniais alėjais, kurie veikia raminančiai žmones. Jeronimas arba kvapnioji pelargonija (pelargonium odoratissimum) puikus antiseptikas. Neveltui Jerominą dar vadina palangės gydytoju, jo vaistinės savybės tikrai didžiulės: gydantis kvapniosios pelargonijos aromatas malšina nuovargį, dirglumą, normalizuoja sapną. Kompresas iš lapų mažina sąnarių skausmą,gydo žaizdas. Užpilai turi efektyvu priešuždegiminį poveiki gydant anginą. Inhaliacijos padeda sergant bronchitu.
Kvapniosios pelargonijos aromatas turi antidepresantinį poveikį.
Jeronimui puiki vieta miegamajame, nes jis gerai valo orą, išskiria neigiamus jonus, kurie organizmui suteikia energijos, palengvina kvėpavimą, ramina nervų sistemą.

Natūralus aromatizatorius, kuris auga ant palangės ir nuolat po ranka - svajonė kuri pildosi dėka kvapiosios pelargonijos. 
Šių pelargonijų lapai labai kvapnūs, tik prisiliesk ir visas kambaris prisipildo nuostabaus aromato. Tai gali būti kvapas rožės, citrinos, mėtos, obuolio, kamparo, muskato net ąžuolo. Yra ir sudėtingi, sunkiai nusakomi kvapai. Jei surinkti skirtingų kvapiųjų pelargonijų lapų ir išdžiovinti, galima turėti visą kvapų kolekciją. Šios pelargonijos auginamos ne tik dėl lapų aromato bet ir dėl lapų formų ir spalvų įvairovės, nors daugelis iš jų ir žydi.
Kvapiosios pelargonijos eterinis aliejus plačiai naudojamas parfumerijoje, kulinarijoje, medicinoje ( turi stiprias antiseptines savybes).

Komentarai

Palikti komentarą

* Būtini laukeliai